Informacja o ubezpieczeniu dla członków PTTK z opłaconą składką

Jesteśmy ubezpieczeni w AXA od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Polisa nr 5834-01.700.511, suma ubezpieczenia do 23 000 zł, na wycieczkach i w życiu prywatnym, na całym świecie.

Warunki ubiegania się o odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwego wypadku:

1. skorzystanie z pomocy lekarskiej w ciągu 24 godzin od wypadku oraz otrzymanie dokumentacji medycznej do potrzeb ubezpieczeniowych,
  2. dostarczenie odpowiedniej dokumentacji do AXA po ukończeniu leczenia. Jest to m. in.. dokumentacja medyczna oraz kopia obu stron legitymacji PTTK z potwierdzeniem za zgodność z oryginałem (wszystkie dokumenty wymienione są na stronie internetowej, której adres podajemy niżej; dokumenty można zeskanować i przesłać mailem lub skserować i przesłać zwykłą pocztą albo dostarczyć osobiście).
Uwaga! W przypadku, gdy leczenie przedłuża się, w ciągu 90 dni od wypadku należy przesłać do AXA wypełniony formularz zgłoszenia szkody (do pobrania ze wspomnianej strony internetowej).
AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.,
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa, tel. 22 555 00 00.

Członkowie Zarządu Oddziału PTTK służą informacją i pomocą w uzyskaniu odszkodowania członkom PTTK zrzeszonym w Oddziale Ochota

Więcej informacji: http://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia/nnw/

W przypadku ubezpieczenia od 1 kwietnia 2015 do 31 marca 2016 r.:

Ponadto informujemy, o możliwości ubezpieczenia zdrowotnego dla członków PTTK zawieranego indywidualnie – informacje w naszym Oddziale PTTK.