WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

ul. Częstochowska 11/15 02-344 Warszawa tel. 781-984-281 e-mail: poczta[at]ochota.pttk.pl
Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki

Kontakt24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Kalendarz imprez

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKOLNĄ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH NA IMPREZY JESIENNE 2015 ROKU.

12 września 2015 (sobota) SPACER WARSZAWSKI Nowe Włochy - mało znane wydarzenia z historii i klimat małego miasteczka. Spotkanie o godzinie 10.00 na skraju Parku Kombatantów przy pomniku (w pobliżu stacji PKP Włochy, od strony ulicy Świerszcza).

19 września 2015 (sobota) RAJD OCHOTY w okolicach Piaseczna na trasach pieszej i rowerowej. Szczegóły i warunki uczestnictwa w oddzielnym regulaminie.>>

3 października 2015 (sobota) SPACER WARSZAWSKI Targowa - dzieje ulicy wczoraj i dziś. Spotkanie o godzinie 10.00 na placyku przed Teatrem Powszechnym (skrzyżowanie al. Zielenieckiej z ul. Zamoyskiego).

10 października 2015 (sobota) SPACER WARSZAWSKI Skarpa Warszawska od ul. Książęcej do Łazienek Królewskich. Spotkanie o godzinie 10.00 przy pomniku de Gaulle’a (skrzyżowanie Alei Jerozolimskich z ul. Nowy Świat).

16 - 17 października 2015 (piątek - sobota) Bierzemy udział w LV CENTRALNYM ZLOCIE MŁODZIEŻY „PALMIRY”. Informacje o programie, trasach i warunkach uczestnictwa: http://palmiry.pttk.pl

24 października 2015 (sobota) SPACER PODWARSZAWSKI Sulejówek – miasto współtwórców niepodległej Polski. Spotkanie na stacji Sulejówek o godzinie 10.00, dojazd pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej S2 odjeżdżającym ze stacji Warszawa Ochota o 9.21 (Warszawa Rakowiec 9.10, Warszawa Zachodnia 9.17). W pociągach SKM obowiązują bilety ZTM, stacja Sulejówek jest pierwszą w drugiej strefie biletowej. W programie zwiedzanie Enklawy Historycznej (w tym dworku - Muzeum J. Piłsudskiego) i spacer do stacji Warszawa Wola Grzybowska (pierwsza strefa biletowa). Razem do przejścia 5 km. Powrót pociągiem S2 o 14.28 lub 14.58.
UWAGA! Godziny odjazdów pociągów podano w oparciu o rozkład z końca sierpnia. Przed wycieczką trzeba sprawdzić na stronie www.ztm.waw.pl, czy są aktualne. Gdyby uległa zmianie godzina odjazdu S2 z Warszawy, to prosimy wybrać pociąg, który dotrze do Sulejówka najbliżej podanej godziny zbiórki. Może to być także pociąg Kolei Mazowieckich KM2 z Warszawy Zachodniej lub Warszawy Ochota (w nim honorowane są wyłącznie bilety dobowe na dwie strefy i weekendowe).

7 listopada 2015 (sobota) Bierzemy udział w Jesiennym Spotkaniu Piechurów w 95. rocznicę Bitwy Warszawskiej w okolicy Ossowa. Informacje i warunki uczestnictwa: Oddział Stołeczny PTTK, tel. 22 635 27 52


  • Udział w Spacerach Warszawskich i Pdwarszawskich jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.

  • Na każdej z imprez odbędzie się konkurs (z nagrodami) z wiadomości zdobytych podczas trwania spaceru lub rajdu.

  • Uczestnicy imprez mają szanse zdobycia odznak krajoznawczych i turystycznych: Dziecięca Odznaka Turystyczna, Warszawska Odznaka Krajoznawcza, Turysta Przyrodnik, Odznaka Turystyki Pieszej.

  • Żadna z organizowanych przez nas imprez nie ma charakteru komercyjnego.

  • Przypominamy, że osoby niepełnoletnie biorą udział w imprezach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej: członka rodziny lub nauczyciela. Prowadzący imprezę nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników.

  • Nie zapewniamy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków – wyjątek: osoby z aktualnie opłaconą składką członkowską PTTK.