Krajoznawstwo, to dziedzina którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, kondycji czy wykształcenia.
Wiele uwagi poświęcamy wdrażaniu zasady Aleksandra Janowskiego,jednego z pierwszych krajoznawców w Polsce, iż naprawdę pokochać można swój kraj dopiero wtedy, kiedy się go dobrze pozna. Organizujemy wycieczki krajoznawcze dla dzieci i dorosłych, na których staramy się zachęcać do dokumentowania zwiedzanych obiektów. Osoby uprawiające fotografię krajoznawczą prezentują swe osiągnięcia na stronach internetowych oraz wystawach.

Cyklicznymi imprezami dla dzieci są:
  • "Spacery Warszawskie" - czyli 2-2,5 godzinne spacery po Warszawie ukazujące różne częsci miasta, podczas których uczestnicy poznaja historię, zabytki, przyrodę, zakończone każdorazowo konkursem krajoznawczym z nagrodami, obejmującym wiadomości zdobyte na trasie.
  • "Spacery Podwarszawskie" - które łącznie z dojazdem trwają ok. 5 godz. i pozwalają poznać zabytki, oraz przyrodę najbliższych okolic stolicy lub jej peryferii. Imprezy te również kończą się konkursami z nagrodami.
    fot. Małgorzata Grudzińska

Udział w "Spacerach..." jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Członkowie niektórych SKKT PTTK biorą udział w eliminacjach do Ogólnoplolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

Dla dorosłych członków Oddziału:
  • organizujemy dwa razy w roku jednodniowe WYCIECZKI AUTOKAROWE z bardzo bogatym programem krajoznawczym wymagające wcześniejszego zgłoszenia i wpłaty wpisowego pokrywającego koszty organizacji imprezy.

Nasi członkowie często uczestniczą również w imprezach krajoznawczych organizowanych przez Komisje Krajoznawcze innych Oddziałów lub Komisję Krajoznawczą ZG PTTK np. Centralnym Zlocie Aktywu Krajoznawczego, który odbywa się co roku w innym regionie Polski.

• Nasze imprezy