WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Krajoznawstwo

Krajoznawstwo, to dziedzina którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku, kondycji czy wykształcenia.
Wiele uwagi poświęcamy wdrażaniu zasady Aleksandra Janowskiego,jednego z pierwszych krajoznawców w Polsce, iż naprawdę pokochać można swój kraj dopiero wtedy, kiedy się go dobrze pozna. Organizujemy wycieczki krajoznawcze dla dzieci i dorosłych, na których staramy się zachęcać do dokumentowania zwiedzanych obiektów. Osoby uprawiające fotografię krajoznawczą prezentują swe osiągnięcia na stronach internetowych oraz wystawach.


Cyklicznymi imprezami dla dzieci są:
 • "Spacery Warszawskie" - czyli 2-2,5 godzinne spacery po Warszawie ukazujące różne częsci miasta, podczas których uczestnicy poznaja historię, zabytki, przyrodę, zakończone każdorazowo konkursem krajoznawczym z nagrodami, obejmującym wiadomości zdobyte na trasie.
 • "Spacery Podwarszawskie" - które łącznie z dojazdem trwają ok. 5 godz. i pozwalają poznać zabytki, oraz przyrodę najbliższych okolic stolicy lub jej peryferii. Imprezy te również kończą się konkursami z nagrodami.
  2
  fot. Małgorzata Grudzińska


  Udział w "Spacerach..." jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

  Członkowie niektórych SKKT PTTK biorą udział w eliminacjach do Ogólnoplolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.

  Dla dorosłych członków Oddziału:
 • organizujemy dwa razy w roku jednodniowe WYCIECZKI AUTOKAROWE z bardzo bogatym programem krajoznawczym wymagające wcześniejszego zgłoszenia i wpłaty wpisowego pokrywającego koszty organizacji imprezy.

  Nasi członkowie często uczestniczą również w imprezach krajoznawczych organizowanych przez Komisje Krajoznawcze innych Oddziałów lub Komisję Krajoznawczą ZG PTTK np. Centralnym Zlocie Aktywu Krajoznawczego, który odbywa się co roku w innym regionie Polski.

 • Nasze imprezy