w moim obiektywie

Krajoznawstwo(galeria)
Przyroda w obiektywie
Publikacje, wystawy.
Nazywam się Ewa Polańska. Od 1968 roku jestem członkiem PTTK, początkowo Oddziału "Ursus", potem Oddziału Wrocławskiego, a od 1975 Oddziału "Ochota"

Witam serdecznie na stronie poświęconej moim krajoznawczym wędrówkom po Polsce. Nie znajdziecie tu opisów tras, ani opisów zwiedzanych obiektów, ponieważ nie będę powielała przewodników po naszym kraju, których wiele można znaleźć na księgarskich półkach.
Jez. Serwy

Zapraszam natomiast do obejrzenia tego, co widziałam ja i obiektyw mojego aparatu fotograficznego. Jestem fotoamatorem, ale moje plastyczne wykształcenie pozwala mi czasem na inne spojrzenie na świat. Zapisuję na kliszy pejzaże, zabytki architektury, przyrodę.
Zamek w Nidzicy

Wiedza krajoznawcza jaką zdobyłam podczas tych wędrówek pozwala mi wybierać najciekawsze miejsca w naszym kraju, najpiękniejsze, nigdzie indziej nie spotykane zakątki.
Kto chciał by dowiedzieć się więcej o zabytkach, które będzie oglądał na moich zdjęciach, niech zerknie tutaj.
   Od lat młodzieńczych zafascynowana jestem górami, które zdążyłam zdeptać dość dokładnie i tą fascynacją również chciała bym podzielić się z innymi.
   Jestem członkiem Polskiego Związku Fotografów Przyrody, gdzie pogłębiam swą przyrodniczą wiedzę i fotograficzne umiejętności oraz Gostynińskiego Towarzystwa Popierania Twórczości Plastycznej, gdzie razem z innymi członkami towarzystwa propagujemy sztukę organizując liczne wystawy.

Zapraszam do lektury!