WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Kalendarz imprez

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKOLNĄ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA IMPREZY JESIENNE 2019 ROKU.


14 września 2019 (sobota)
GRA MIEJSKA PO DZIELNICY OCHOTA w ramach Pikniku Integracyjnego w Parku Szczęśliwickim. Więcej >>

21 września 2019 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Nowe Włochy – główna część założenia miasta-ogrodu oraz miejsca upamiętniające wydarzenia z lat 1939-45. Spotkanie o godzinie 10.00 przed willą „Jasny Dom”, ul. Świerszcza 2 (blisko stacji PKP Warszawa Włochy).

5 października 2019 (sobota)
SPACER PODWARSZAWSKI Skrajem puszczy w 60. rocznicę utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego: Izabelin – Laski – Lipków. Spotkanie o godzinie 10.20 w Izabelinie na przystanku Urząd Gminy (autobus 210 z pętli Metro Młociny o 9.58), a dla grup, które zdecydują się przyjechać własnym transportem, o 10.30 przed Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie C, ul. Tetmajera 38. Po krótkim zwiedzeniu wystawy w gmachu CE KPN przejście trasy długości ok. 6 km. Na szlaku Cmentarz Wojenny w Laskach – mile widziane znicze - oraz ścieżka przyrodnicza „Do Lipkowskiej Wody”. Przewidziane zakończenie w Lipkowie ok. 15.20, powrót do pętli Os. Górczewska autobusem 714 z przystanku Lipków Muzeum o 15.33.
UWAGA! Przed wycieczką trzeba sprawdzić na stronie www.ztm.waw.pl, czy podane godziny odjazdów autobusów są aktualne. Gdyby uległa zmianie godzina odjazdu 210 z pętli Młociny, to prosimy wybrać autobus, który dotrze do Izabelina najbliżej podanej godziny zbiórki.

19 października 2019 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Promenadą nad Morskie Oko. Spotkanie o godzinie 10.00 obok pomnika Jana Matejki przy ulicy Puławskiej.  • Udział w Spacerach: Warszawskich i Podwarszawskim jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
  • Na każdej z imprez poza grą miejską odbędzie się konkurs (z nagrodami) z wiadomości zdobytych podczas trwania spaceru lub rajdu.
  • Uczestnicy imprez mają szanse zdobycia odznak krajoznawczych i turystycznych: Dziecięca Odznaka Turystyczna, Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza, Warszawska Odznaka Krajoznawcza, Turysta Przyrodnik, Odznaka Turystyki Pieszej, Odznaka Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację.
  • Żadna z organizowanych przez nas imprez nie ma charakteru komercyjnego.
  • Przypominamy, że osoby niepełnoletnie biorą udział w imprezach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej: członka rodziny lub nauczyciela. Prowadzący imprezę nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników.
  • Nie zapewniamy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków –wyjątek: osoby z aktualnie opłaconą składką członkowską PTTK.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Oddziału PTTK Ochota, ul. Częstochowska 11/15 podczas dyżurów członków Zarządu w dwa piątki miesiąca (daty podawane na stronie internetowej) w godz. 16.00 – 18.00 lub telefonicznie 781 984 281.