WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Kalendarz imprez

SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKOLNĄ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLAS GIMNAZJALNYCH NA IMPREZY WIOSENNE 2018 ROKU.

17 marca 2018 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Cytadela Warszawska z cyklu „Drogi do niepodległości”. Spotkanie o godzinie 10.20 u zbiegu ulic Zakroczymskiej i Sanguszki, w alejce parkowej prowadzącej do widocznego Krzyża Traugutta. Ze względu na charakter wycieczki mile widziane znicze. Po spacerze warto zwiedzić Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej – koszt biletu ulgowego 5 zł.

14 kwietnia 2018 (sobota)
XXXIV RAJD BLISKIE SERCU W 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Podczas rajdu - wspólnie i częściowo w grupach rajdowych - odwiedzane będą wybrane miejsca związane z męczeństwem i walką społeczności żydowskiej podczas II wojny światowej. Ponadto uczczona zostanie pamięć Ireny Sendlerowej – Sprawiedliwej wśród Narodów Świata w 10. rocznicę jej śmierci. Szczegóły i warunki uczestnictwa w oddzielnym regulaminie >>.

19 maja 2018 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Rzeźby i pomniki Łazienek Królewskich. Spotkanie o godzinie 10.00 przy pomniku Fryderyka Chopina.

26 maja 2018 (sobota)
SPACER PODWARSZAWSKI Park Młociński – Łomianki - Park Młociński. Spotkanie o godz. 10.40 u zbiegu ulic Pułkowej i Papirusów (w pobliżu restauracji McDonald's). Dojazd do przystanku na żądanie "Dzierżoniowska" autobusami 114, 181. Do przejścia pętla ok. 6 km. Planowane zakończenie spaceru ok. godz. 13.30. Na polanie są miejsca na ogniska, zachęcamy uczestników do pozostania po imprezie na wspólne pieczenie kiełbasek (chętni zabierają je ze sobą z domów).

16 czerwca 2018 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Peowiacy, mężowie stanu i Nieznany Żołnierz z cyklu "Drogi do niepodległości". Spotkanie o godzinie 10.00 przy pawilonie "Cepelia" na ulicy Marszałkowskiej, między Alejami Jerozolimskimi a ulicą Nowogrodzką.  • Udział w Spacerach: Warszawskich i Podwarszawskim jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
  • Na każdej z imprez odbędzie się konkurs (z nagrodami) z wiadomości zdobytych podczas trwania spaceru lub rajdu.
  • Uczestnicy imprez mają szanse zdobycia odznak krajoznawczych i turystycznych: Dziecięca Odznaka Turystyczna, Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza, Warszawska Odznaka Krajoznawcza, Turysta Przyrodnik, Odznaka Turystyki Pieszej,Odznaka Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację (TRInO).
  • Żadna z organizowanych przez nas imprez nie ma charakteru komercyjnego.
  • Przypominamy, że osoby niepełnoletnie biorą udział w imprezach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej: członka rodziny lub nauczyciela. Prowadzący imprezę nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników.
  • Nie zapewniamy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków –wyjątek: osoby z aktualnie opłaconą składką członkowską PTTK.