WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Kalendarz imprez


SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ SZKOLNĄ ZE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I KLAS GIMNAZJALNYCH NA IMPREZY WIOSENNE 2019 ROKU.

6 kwietnia 2019 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Stare Włochy - czy naprawdę „stare”? Spotkanie o godzinie 10.00 u zbiegu ulic Popularnej i Techników. W pobliżu przystanki autobusów: 127, 129, 178, 191, 228 oraz nieco dalej 189 i dworzec Warszawa Włochy – dojazd i nazwy przystanków (schemat) można sprawdzić na stronie www.ztm.waw.pl.

11 maja 2019 (sobota)
SPACER WARSZAWSKI Śladami Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę urodzin kompozytora.

Spotkanie o godzinie 10.00 przy skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w pobliżu restauracji McDonald's. Spacer zakończy się ok. 11.30 przy pl. Zamkowym. Potem nastąpi wspólny przejazd autobusem 180 (bilety!) na Cmentarz Powązkowski, by tam złożyć kwiaty na grobie Moniuszki (mile widziane znicze). Zachęcamy także do późniejszego samodzielnego zwiedzenia zabytkowej nekropolii.


Fot. https://polona.pl

18 maja 2019 (sobota)
SPACER PODWARSZAWSKI Falenty – rez. Stawy Raszyńskie – Raszyn (w 210. rocznicę bitwy pod Raszynem). Do przejścia ok. 4 km. Spotkanie przy wejściu na teren zespołu pałacowo–parkowego w Falentach o 9.40. Dojazd z Warszawy autobusem 706 z pętli P+R Al. Krakowska o 9.15 (przez Janki – nie wysiadamy na pętli Plac Szwedzki, tylko o 9.31 jedziemy dalej aż do przystanku IMUZ). Zakończenie wycieczki w Raszynie o 13.00. Przed spacerem prosimy sprawdzić, czy nie zmienił się rozkład jazdy autobusów, na stronie Oddziału poinformujemy o ewentualnej zmianie godziny zbiórki.

8 czerwca 2019 (sobota)
XXXV RAJD BLISKIE SERCU Poznajemy postaci z ochockiej alei sław. Rajd odbędzie się na terenie Dzielnicy Ochota w Warszawie. Szczegóły i warunki uczestnictwa w oddzielnym regulaminie.>>

  • Udział w Spacerach: Warszawskich i Podwarszawskim jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.
  • Na każdej z imprez odbędzie się konkurs (z nagrodami) z wiadomości zdobytych podczas trwania spaceru lub rajdu.
  • Uczestnicy imprez mają szanse zdobycia odznak krajoznawczych i turystycznych: Dziecięca Odznaka Turystyczna, Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza, Warszawska Odznaka Krajoznawcza, Turysta Przyrodnik, Odznaka Turystyki Pieszej, Odznaka Turystyczno-Rekreacyjnych Imprez na Orientację.
  • Żadna z organizowanych przez nas imprez nie ma charakteru komercyjnego.
  • Przypominamy, że osoby niepełnoletnie biorą udział w imprezach wyłącznie pod opieką osoby dorosłej: członka rodziny lub nauczyciela. Prowadzący imprezę nie bierze odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników.
  • Nie zapewniamy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków –wyjątek: osoby z aktualnie opłaconą składką członkowską PTTK.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Oddziału PTTK Ochota, ul. Częstochowska 11/15 podczas dyżurów członków Zarządu w dwa piątki miesiąca (daty podawane na stronie internetowej) w godz. 16.00 – 18.00 lub telefonicznie 781 984 281.