WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

ul. Częstochowska 11/15 02-344 Warszawa tel. 781-984-281 e-mail: poczta[at]ochota.pttk.pl
Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki

Kontakt24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Sprawozdanie z konkursu
rysunkowo-malarskiego 2008
„Cuda przyrody polskiej”


Na konkurs wpłynęło 238 prac uczniów z 24 placówek (przedszkole, szkoły podstawowe, gimnazja i młodzieżowy dom kultury) z Warszawy, Raszyna, Sękocina k/Raszyna, Komorowa, Żyrardowa i Chełma.
Jury w składzie: Wiesława Berlińska, Maria Pilich i Włodzimierz Tymowski przyznało 47 nagród i 69 wyróżnień. Każda placówka miała co najmniej jednego laureata.
Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się w dniu 6.XII.2008 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Ochoty (ul. Białobrzeska 19). Prowadzili ją z ramienia władz Oddziału kol. Maria Pilich i kol. Włodzimierz Tymowski oraz z ramienia Młodzieżowego Domu Kultury kol. Katarzyna Barczewska. Byli na niej obecni wszyscy laureaci nagród wraz z nauczycielami lub/i rodzinami. Dyplomy oraz drobne nagrody dla wyróżnionych przekazano nauczycielom do wręczenia w placówkach. Wielkość sali nie pozwoliła bowiem na zaproszenie również wyróżnionych. Każda placówka zgłaszająca prace otrzymała pamiątkowy dyplom, a każdy nauczyciel (pod kierunkiem którego praca została wykonana) imienne podziękowanie. Podziękowania takie przygotowano dla 44 nauczycieli. krm08
Nagrodami dla laureatów były książki przyrodnicze (dla najmłodszych) i o Warszawie (dla starszych laureatów).
Po wręczeniu nagród uczestnicy uroczystości wzięli udział (zarówno młodzi jak i dorośli) w konkursie o tematyce przyrodniczej. Nagrodami były foldery o ciekawych miejscach Polski.
Nagrodzone prace, wywieszone w w/w Młodzieżowym Domu Kultury, oglądały w grudniu 2008 r. i styczniu 2009 r. liczne osoby przychodzące do tej placówki.
Prace z 19 placówek (każda placówka otrzymała ozdobne podziękowanie), wykonane przez uczniów w wieku 10-16 lat, zostały ponadto wysłane na ogólnopolski konkurs plastyczny „O czym szumi las”. „Nasi” nie osiągnęli w nim sukcesów, ale kilka prac było eksponowananych na wystawie pokonkursowej w domu kultury w Tychach.