Wycieczka autokarowa do Lublina

Termin: 2.10.2004r

W niezbyt pogodną, październikową sobotę pojechaliśmy do Lublina. Uczestnikami wycieczki byli opiekunowie SKKT, działacze naszego Oddziału oraz inni nasi członkowie pasjonujący się krajoznawstwem. Padający deszcz nie pozwolił nam na zwiedzanie skansenu w Sławinku, co pozwoliło na dokładniejsze zobaczenie wszystkich ekspozycji muzealnych w Zamku wraz z kaplicą Świętej Trójcy dekorowaną unikatowymi freskami bizantyjsko-ruskimi fundacji Władysława Jagiełły i najstarszą budowlą zamkowego wzgórza basztą obronną z XIIIw.
Następnymi ciekawostkami na naszej trasie po starówce był najcenniejszy zabytek sakralny Lublina, czyli kościół Dominikanów oraz kościół katedralny św.św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty.
Potem już tylko spacer Krakowskim Przedmieściem do Placu Litewskiego, by zobaczyć pomnik Unii Lubelskiej z 1826r , pomnik Orła Białego oraz najnowszy pomnik Józefa Piłsudskiego.

• Galeria zdjęć z wycieczki