WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

ul. Częstochowska 11/15 02-344 Warszawa tel. 781-984-281 e-mail: poczta[at]ochota.pttk.pl
Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki

Kontakt24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
grupa
W sobotę, 18 września 2010 roku odbył się kolejny jesienny Rajd Ochoty dla młodzieży szkolnej. Tym razem trasy prowadziły przez Puszczę Kampinoską. Wzięli w nim udział uczniowie z dwóch placówek: Świetlicy Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 61 w Warszawie oraz Szkoły Podstawowej w Sękocinie. Towarzyszyła im dość duża grupa opiekunów, łącznie było 45 osób.

4Wycieczka autokarowa do Zuzeli i Ciechanowca w dniu 9.X.2010 r. dla uczniów klas IV-V ochockich szkół podstawowych (nr nr 23, 97, 152, 175 i 264) zorganizowana na zlecenie Urzędu Dzielnicy Ochota M. St. Warszawy.

zuzela W Zuzeli, miejscu urodzenia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uczestnicy zwiedzili poświęcone mu muzeum oraz zabytkowy kościół, przy którym stoi pomnik prymasa.
W Ciechanowcu zwiedzono wielodziałowe Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka, w tym: - wnętrza pałacu z XIX w., - duży skansen (ze zwierzętami nie tylko hodowlanymi – były pawie!), - zabytkowy młyn i „muzeum chleba”, - ekspozycję maszyn rolniczych i pojazdów, - ogród roślin leczniczych, - muzeum pisanek... mlyn Każdy uczestnik wycieczki otrzymał pamiątkową „monetę”, folder, zestaw pocztówek i zakładkę ze zdjęciami zwiedzanych obiektów i ekspozycji. Na terenie muzeum zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasek, przygotowanych przez organizatorów. Były także bułki i woda mineralna. W drodze powrotnej – w autokarze - odbył się konkurs z wiedzy krajoznawczej zdobytej podczas wycieczki. Nagrodami były książeczki krajoznawcze i drobne gadżety. Organizatorem wycieczki była Maria Pilich-prezes Oddziału PTTK Ochota, a jej pomocnikami 3 pełnoletni uczniowie ochockiej „Kolejówki”.

skansen

pisanki


Bliskie Sercu 2010

zal

10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska wojskowego w Smoleńsku rozbił się samolot, którym leciała polska delegacja na uroczystości 70. rocznicy zbrodni w Katyniu. Śmierć ponieśli wszyscy znajdujący się na pokładzie: 96 osób - 89 członków delegacji, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Lech Kaczyński z małżonką oraz 7 osób załogi.

Tego dnia Oddział PTTK Ochota organizował Rajd „Bliskie sercu” Śladami Fryderyka Chopina po Warszawie. palac Uczestniczyło w nim ponad 100 uczniów z 8 placówek oświatowych i ich opiekunowie. Tragiczna wiadomość o wydarzeniu pod Smoleńskiem dotarła do wszystkich już po rozpoczęciu imprezy. Grupy rajdowe zatrzymywały się przy Pałacu Prezydenckim, zapalały znicze i w milczeniu oddawały cześć ofiarom katastrofy.
Zakończenie rajdu odbyło się w Ogrodzie Saskim. Minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem. W imieniu wszystkich uczestników organizatorzy złożyli kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza jako wyraz hołdu dla tych, którzy zostali zamordowani 70 lat temu w Katyniu i tych, którzy lecieli samolotem prezydenckim, aby się im pokłonić.

kwiaty przedgnz