WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Projekt „Rok szlaków turystycznych PTTK”

Oddział PTTK Ochota realizował działania: „Zanim wyruszysz na szlak” oraz „Wędruj z nami - szlaki czekają”. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu była koleżanka Małgorzata Grudzińska.

ZANIM WYRUSZYSZ NA SZLAK
Koleżanka Małgorzata Grudzińska przeprowadziła pogadanki edukacyjne w 4 podwarszawskich szkołach podstawowych (w Sękocinie, Ładach, Łazach i Komorowie) i w jednym przedszkolu (nr 2 w Raszynie). Uczestniczyło w nich 260 dzieci w wieku 4-10 lat. Ponadto przeprowadzono pogadanki na trasach dwóch rajdów zorganizowanych w ramach akcji „Moja pierwsza wycieczka”. Imprezy te to „O czym szumią drzewa” (18.05.07.) i „Rajd Leśny” (16.06.07.). Wzięli w nich udział uczniowie z wymienionych szkół oraz ze Szkoły Podstawowej w Raszynie. 4 2

WĘDRUJ Z NAMI – SZLAKI CZEKAJĄ
Przedstawiciele Oddziału PTTK Ochota uczestniczyli w imprezie wojewódzkiej zorganizowanej przez Oddział Stołeczny 2.06.07. w 100. rocznice pierwszej wycieczki PTK do Puszczy Kampinoskiej.
W ramach spotkania ogólnopolskiego „Dzień z PTTK” 9.06.07. zorganizowano dla młodzieży rajd „Bliskie sercu” (okolice Konstancina - 3 szkoły).
Imprezą oddziałową był „Rajd Ochoty”, który odbył się w okolicach Komorowa. Uczestniczyła w nim głównie młodzież szkolna (5 placówek).

Oba rajdy przygotowała i prowadziła kol. Małgorzata Grudzińska. 1
3
5
W obu zaplanowanych działaniach wydano 440 certyfikatów i znaczków.
Oddział PTTK Ochota prowadził również działania promocyjne.

Fot. Anna Kacprzak, Małgorzata Grudzińska