WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki


Z historii Oddziału PTTK Ochota


24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
WISŁA ŁĄCZY – hasło PTTK na 2017 rok

550 lat temu w wyniku postanowień II pokoju toruńskiego Polska odzyskała panowanie nad całym biegiem żeglownej Wisły. Rok 1467 stał się tym samym, pierwszym rokiem wolnej żeglugi wiślanej, rozpoczynającym najwspanialsze lata historii Polski. Spław Wisłą i rzekami jej dorzecza umożliwił rozkwit gospodarczy w okresie „Złotego Wieku”, czyniąc z Polski europejską potęgę polityczną, militarną i ekonomiczną.

Fakty te przypomniano w czerwcu 2016 r. w uchwale Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej ogłaszającej rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły. W ten sposób oddano hołd pokoleniom rodaków, którzy dzięki królowej polskich rzek i w oparciu o nią budowali tożsamość i potęgę państwa polskiego.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze postanowiło włączyć się do ogólnopolskich obchodów Roku Rzeki Wisły i 22.10.2016 r. Zarząd Główny PTTK podjął uchwałę zatwierdzającą hasło programowe PTTK na rok 2017 „Wisła łączy”.

Oddział PTTK Ochota w Warszawie zaprasza do wspólnego pokazania, że „Wisła łączy” – pokolenia, formy turystyki, pasje.

W ramach realizacji hasła programowego w 2017 roku odbędą się Spacery: Warszawski i Podwarszawski dla młodzieży szkolnej mające na celu przybliżenie uczniom znaczenia Wisły i nadwiślańskiej przyrody. Ponadto tematem tegorocznego konkursu rysunkowo- malarskiego będą Nadwiślańskie miasta.