WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

ul. Częstochowska 11/15 02-344 Warszawa e-mail: poczta[at]ochota.pttk.pl
Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki

Kontakt24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Spotkania


50 LAT W PTTK – GRATULACJE!

Kolega Jacek Nowicki, członek Zarządu naszego Oddziału, jest aktywnym działaczem Towarzystwa, m. in. członkiem Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK. W październiku 2018 roku został uhonorowany podpisanym przez Marszałka Adama Struzika dyplomem uznania „za zasługi na rzecz rozwoju turystyki na terenie województwa mazowieckiego oraz aktywny udział w kreowaniu i upowszechnianiu pozytywnego wizerunku naszego regionu”.


7 grudnia 2018 r. do jego licznych odznaczeń i wyróżnień doszło jeszcze jedno – odznaka „50 lat w PTTK”, wręczona mu podczas spotkania w siedzibie Oddziału PTTK Ochota.

Koledze Jackowi Nowickiemu życzymy wszelkiej pomyślności i zadowolenia z pracy na rzecz PTTK. Jesteśmy pewni, że jeszcze wiele lat będzie się dzielił z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Fot. Włodzimierz Tymowski

ROZSTRZYGNIĘTO III EDYCJĘ KONKURSU
MAZOWIECKA SZKOŁA AKTYWNA TURYSTYCZNIE

28 listopada 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji konkursu Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Mazowieckie Forum Oddziałów Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Celem konkursu jest zachęcanie do turystyki dzieci i młodzieży, w szczególności do poznawania Mazowsza. Z roku na rok zainteresowanie konkursem rośnie, w tegorocznej edycji brało udział 35 szkół, w tym aż 22 szkoły podstawowe.

Podczas uroczystości przyznano tytuły i prawo używania logo Złotej, Srebrnej i Brązowej Mazowieckiej Szkoły Aktywnej Turystycznie oraz wyróżnienia. Laureatom dyplomy i nagrody wręczali Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz członek Zarządu MFO PTTK Mieczysław Żochowski.


Po raz trzeci wśród laureatów jest Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Potockiego w Sękocinie, którą uhonorowano tytułem BRĄZOWEJ MAZOWIECKIEJ SZKOŁY AKTYWNEJ TURYSTYCZNIE 2018. W placówce tej działa SKKT zrzeszone w Oddziale PTTK Ochota, jej uczniowie systematycznie i licznie uczestniczą w imprezach dla młodzieży szkolnej organizowanych przez Oddział.


Serdecznie gratulujemy młodym turystom ze szkoły w Sękocinie oraz opiekunce SKKT, pani Reginie Suwale.

Zainteresowanych szczegółowymi wynikami konkursu w poszczególnych kategoriach odsyłamy do artykułu na stronie:
https://www.mazovia.pl/dla-mediow/informacje-prasowe/art,4303,nagrody-dla-szkol-i-nauczycieli.html

Fot. Dorota Walczak

GRATULACJE!

W dniu 17 X 2018 r. prezes Maria Pilich spotkała się z Radą Pedagogiczną zaprzyjaźnionej z Oddziałem PTTK Ochota Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 61. Podziękowała nauczycielom za zachęcanie uczniów do udziału w imprezach PTTK.


Głównym celem tego krótkiego spotkania było wręczenie podpisanego przez Marszałka Adama Struzika dyplomu uznania „za zasługi na rzecz rozwoju turystyki na terenie województwa mazowieckiego oraz aktywny udział w kreowaniu i upowszechnianiu pozytywnego wizerunku naszego regionu”. Dyplom otrzymała pani Wiesława Godlewska – jedna z dwóch opiekunek działającego w Szkole Podstawowej nr 61 Klubu Turysty.

Fot. Paulina Sosnowska

Spotkanie z władzami dzielnicy

Od wielu lat Oddział PTTK Ochota z okazji Światowego Dnia Turystyki i Dnia Edukacji Narodowej organizuje spotkania swoich działaczy i sympatyków. W tym roku, na zaproszenie Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ochota Krzysztofa Kruka, wyróżniający się działacze Oddziału PTTK Ochota przybyli 3 X 2018 r. do salki konferencyjnej Urzędu Dzielnicy. Władze dzielnicowe reprezentował również Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ochota Grzegorz Wysocki. Obecna była kierownik Zespołu Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Ochota Joanna Pawłowska-Koper.Prezes Maria Pilich podsumowała działalność Oddziału w roku 2018. W wycieczkach i rajdach od początku roku do dnia spotkania wzięło udział 507 osób. Większość nich stanowiła młodzież – głównie ze szkół stale współpracujących z Oddziałem, czyli: nr 61 i nr 10 z Ochoty, nr 227 z Włoch oraz z placówek podwarszawskich - Lesznowoli, Raszyna, Sękocina i nr 2 w Józefowie. Zainteresowaniem cieszyły się również wycieczki autokarowe przeznaczone głównie dla seniorów. Żadna z organizowanych przez Oddział imprez nie miała charakteru komercyjnego. Wszelka działalność prowadzona była wyłącznie siłami społecznymi. Szacuje się, że łącznie z uczestnikami najbliższych imprez i konkursu rysunkowo-malarskiego „Polskie krajobrazy” ilość biorących udział w przedsięwzięciach Oddziału PTTK Ochota w roku 2018 zamknie się liczbą 1002.

Prezes gorąco podziękowała przedstawicielom władz Dzielnicy Ochota za udzielane wsparcie, np. poprzez przekazywanie drobnych upominków na nagrody dla młodych turystów.


Następnie Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Ochota z miłymi słowami wręczyli przyznane dyplomy Burmistrza Dzielnicy, książki i drobne upominki. Otrzymali je: Wiesława Godlewska, Małgorzata Grudzińska, Tomasz Grudziński, Sebastian Kozłowski, Danuta Pełszyńska, Maria Pilich, Romualda Turek i Włodzimierz Tymowski.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Fot. Urząd Dzielnicy Ochota

OCHOCKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 61
UCZESTNIKIEM WOJEWÓDZKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY W ŻYTKOWICACH


ze strony www.mfo.pttk.pl/

20 września 2018 roku przedstawiciele szkół aktywnych turystycznie z województwa mazowieckiego wzięli udział w zlocie zorganizowanym w Żytkowicach przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Miejsce zlotu zostało wybrane nieprzypadkowo, a w ramach realizacji hasła programowego PTTK na rok 2018 „Na szlakach niepodległości”. Miło nam poinformować, że Dzielnicę Warszawa Ochota reprezentowała ściśle współpracująca z Oddziałem PTTK Ochota Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 61.

Zlot rozpoczęło uroczyste spotkanie przy Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach, upamiętniającym tych, którzy w tym miejscu oddali życie za wolność. To tu w dniach 22-24 października 1914 roku rozegrała się bitwa pod Anielinem i Laskami, w ramach walk o Twierdzę Iwanogród (Dęblin).


ze strony http://pionki24.pl/nowosci,aktualnosci,4,1,_duzo_zdjec_na_szlakach_niepodle,10032.html

Następnie uczestnicy wyruszyli na 8-kilometrową trasę do Królewskich Źródeł. Podziwiano piękno Puszczy Kozienickiej i odwiedzono inne miejsce pochówku poległych podczas operacji dęblińskiej.

Rozległa polana z wiatami doskonale nadawała się na odpoczynek z poczęstunkiem. Tu także odbyło się ognisko i różne konkursy.

Fot. Wiesława Godlewska

WIELKA OCHOCKA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku - w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - ulicami warszawskiej Dzielnicy Ochota przeszła Wielka Ochocka Parada Niepodległości. Reprezentowane były wszystkie placówki oświatowe. Miło nam, że wśród transparentów trzymanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 znalazł się taki, który informował, że placówka „chodzi z nami”, czyli Oddziałem PTTK Ochota. Niesiono również flagę PTTK – dziękujemy za to wyróżnienie.

Fot. Magdalena Orłowska