Wystawy

11 czerwca 2015 roku w Galerii ZG PTTK przy ul. Senatorskiej w Warszawie odbył się wernisaż wystawy grafik Jana Szarana pod nazwą "Moje bazgroły". Wystawę prac przedstawiających cerkwie i kościółki Beskidów zorganizowały: Stołeczny Klub Tatrzański oraz Warszawski Klub Górski im. W. Goetla we współpracy z Centralną Biblioteką PTTK. Będzie prezentowana do końca sierpnia 2015 r.

Autor grafik, Jan Szaran jest członkiem Oddziału PTTK Ochota i Warszawskiego Klubu Górskiego im. W. Goetla, przodownikiem turystyki górskiej oraz członkiem Oddziałowej Komisji Turystyki Górskiej.

Fot. Jacek Nowicki

Zdjęcia wybranych grafik można obejrzeć w zakładce "galeria" na stronie http://janszaran.wix.com/mojebazgroly

21 lutego 2015 roku w Domu Kultury „Kolorowa” (Warszawa Ursus) odbył się wernisaż wystawy fotografii i rękodzieła artystycznego Ewy Polańskiej pod nazwą "Światłem i nitką malowane". Na uroczystość przybyli członkowie rodziny i przyjaciele autorki z Ursusa, Ochoty oraz Gostynina.

Goście mogli oglądać fotografie krajoznawcze i przyrodnicze oraz rękodzieło artystyczne: obrazy z filcu oraz  prace wykonane techniką haftu płaskiego i krzyżykowego o bardzo różnorodnej tematyce.

Wystawa będzie prezentowana do 26 marca 2015.

Autorka prac jest długoletnim członkiem Oddziału PTTK Ochota, przez 11 lat była jego wiceprezesem. W 2013 r. została wyróżniona zaszczytnym tytułem "Nauczyciel Kraju Ojczystego".

Fot. Jacek Nowicki

Galerię zdjęć z wernisażu zamieścił na swojej stronie internetowej Dom Kultury „Kolorowa”

W dniach 13 – 20 stycznia 2012 roku w Sali Kolumnowej Zamku Gostynińskiego prezentowana była wystawa fotografii krajoznawczej i rękodzieła artystycznego pt. „Obrazy światłem i nitką malowane". Autorką wszystkich prac jest koleżanka Ewa Polańska

Wys 1 W dniach 20.07.- 15.08.10. w Galerii LUFCIK w Warszawie prezentowana była wystawa malarstwa członkini naszego oddziału, kol. Teresy Dziczkaniec. Zwiedzający mieli okazję „zobaczyć pełny przekrój wyrafinowanych prac Teresy Dziczkaniec: drobiazgowe, nie takie znowu ascetyczne pejzaże; widoki morskie, często redukowane do niezbędnego detalu; bardzo oszczędne martwe natury, będące czasem raczej „stemplami” na tle, czasem znowu samym tłem, pustym, nostalgicznym, pozbawionym nawet tego „stempla”; oraz abstrakcje, w których wyrafinowanie i asceza zdecydowanie ustępuje miejsca witalizmowi, zdecydowaniu, ekspresji... Co zachwyca tym bardziej, że wystawa jest retrospekcją.” (cytat ze strony internetowej Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków) Wys 2

Kol. Ewa Polańska (wieloletni wiceprezes naszego Oddziału) w dawnej stodole zakupionego przez siebie gospodarstwa (są tu też pokoje gościnne dla turystów) urządziła „Leśną Galerię”. Znajduje ona się w wiosce Stanisławów Skrzański, położonej w lasach na południe od Gostynina. Wys1
W „Leśnej Galerii” można podziwiać wielokrotnie nagradzane na konkursach zdjęcia przyrodnicze kol. Polańskiej i zdjęcia przyrodnicze jej brata Janusza Maisona.
Są obrazy (olejne i akwarele) artystek z Gostynina i Łącka. Są wycinanki ludowe z niedalekich Sannik – mało znanego ośrodka kultury ludowej. Są też pełne swoistego uroku drewniane rzeźby Stanisława Augustyniaka – ludowego rzeźbiarza z Gostynina.
Wys2 Są wreszcie bukiety sztucznych kwiatów – dzieło artystek ludowych ze Stanisławowa Skrzańskiego. Niegdyś wszystkie panie z tej wioski robiły takie kwiaty wykorzystując kolorową bibułkę i drut. Robiły z nich bukiety umieszczane w domach, zdobiły nimi palmy wielkanocne i wianki na groby.

Wystawa ambon - Ewy Polanskiej

Ewa Polańska - zamiłowany fotografik, członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, posiadaczka ogromnej liczby fotografii przyrodniczych i krajoznawczych od 2004 r. prezentuje sukcesywnie swoje prace. Wystawy tematyczne, takie jak „Ambony”, „Pejzaże znad Bugu, czy „Rzeźba Ziemi” były zaprezentowane w różnych miejscach Warszawy i Polski np. towarzysząc regionalnym i centralnym imprezom PTTK .

ewpol

tdzW Galerii Krajoznawczej przy Zarządzie Głównym PTTK (ul. Senatorska 11, I piętro) w miesiącach maj -czerwiec 2009 r. prezentowana była wystawa obrazów członkini naszego Oddziału kol. Teresy Dziczkaniec pod hasłem "Polskie pejzaże". Malarka, należąca do Związku Polskich Artystów Plastyków, powiedziała "W pracy twórczej inspiruje mnie natura, od natury przechodze do obrazów bardziej refleksyjnych, osobistych". Kol. Teresa Dziczkaniec przez wiele lat związana była z dzielnicą Ochota jako nauczycielka i opiekun SKKT-PTTK w szkołach podstawowych. obraz1 obraz2