w moim obiektywie

Przyroda w obiektywie
Publikacje, wystawy.
Od wschodu do zachodu

Tatrzanskie iglice W lecie 2002 roku uczestniczyłam w wielkiej wyprawie górskiej zorganizowanej przez Klub Zdobywców Korony Gór Polski oraz uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu. W trakcie dwumiesięcznej wędrówki wzdłuż południowej granicy od Bieszczad, aż po Góry Izerskie z aparatem na szyi, gotowym w każdej chwili do użytku, powstało ponad 1000 zdjęć, ukazujących piekno naszych gór, ich różnorodność i bogactwo występującej tam przyrody. Plonem tej pracy bała wystawa.

8 kwiatnia 2003 odbył sie wernisaż w Galerii Fotografii Krajoznawczej w ZG PTTK przy ul. Senatorskiej w Warszawie. Miałam niebywały dylemat z wyborem zdjęc do ekspozycji. Jak z takiej masy materiału wybrać na tyle dużo, by jak najpełniej pokazać przyrodę gór, zachowując jednocześnie podstawowe zasady ekspozycji. Jestem z zawodu wystawiennikiem, więc wpadłam na następujący koncept.
Duże powiększenia były uzupełnione czarnym pasem biegnącym dookoła sali, imitującym rozwinięty film z klatkami zdjęć. W ten sposób udało mi się pokazać wiele ciekawych kwiatów i form skalnych, jakie widziałam po drodze. Wszystkim gościom przybyłym na otwarcie, jak i oglądającym ekspozycję w ciągu całego miesiąca, spodobała się ta koncepcja.

O wystawie napisano w "Gościńcu" http://gosciniec.pttk.pl/16_2004/index.php?co=069

W maju i czerwcu 2003 ekspozycja w nieco innej formie wystawienniczej była eksponowana w Szkole Podstawowej nr 61 w Warszawie i tam wspomagała i urozmaicała lekcje przyrody.

Na Rysy
23 - 24 sierpnia 2003 wystawę oglądali uczestnicy klubowej wyprawy na Śnieżnik. Zestaw fotogramów mogli oglądać nie tyko członkowie Klubu Zdobywców Korony Gór Polski obecni na zlocie, lecz również wszyscy goście Schroniska PTTK "Na Śnieżniku", gdyż były eksponowane w schroniskowej jadalni. Rozmowy o wyprawie, górskich przygodach i zdjęciach toczyły sie do późnej nocy.

Od 21 maja 2007 na okres 14 dni komplet powiększonych zdjęć z kwiatami górskimi będzie dekorował szkolne korytarze w szkole podstawowej w Zwoleniu k/Gostynina.

Do nauczycieli przyrody - jeśli chcesz, by twoi uczniowie obejrzeli tę wystawię, daj znać, to wypożyczę ją twojej szkole na jakiś czas i przyjadę poprowadzić pogadankę o górskiej przyrodzie.