WITAMY NA STRONIE PTTK OCHOTA


Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze
Oddział Ochota im. W. Żuławskiego

ul. Częstochowska 11/15 02-344 Warszawa tel. 781-984-281 e-mail: poczta[at]ochota.pttk.pl
Strona główna
Wstęp
Zarząd
Siedziba
Turystyka piesza
Turystyka górska
Krajoznawstwo
Kalendarz imprez
Konkursy, spotkania, wystawy
Nasze imprezy
Realizacja zadań ZG PTTK
Pisali o nas
Linki

Kontakt24 godzinny zegar
12 godzinny zegar
Spotkania


GRATULACJE!

W dniu 17 X 2018 r. prezes Maria Pilich spotkała się z Radą Pedagogiczną zaprzyjaźnionej z Oddziałem PTTK Ochota Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 61. Podziękowała nauczycielom za zachęcanie uczniów do udziału w imprezach PTTK.


Głównym celem tego krótkiego spotkania było wręczenie podpisanego przez Marszałka Adama Struzika dyplomu uznania „za zasługi na rzecz rozwoju turystyki na terenie województwa mazowieckiego oraz aktywny udział w kreowaniu i upowszechnianiu pozytywnego wizerunku naszego regionu”. Dyplom otrzymała pani Wiesława Godlewska – jedna z dwóch opiekunek działającego w Szkole Podstawowej nr 61 Klubu Turysty.

Fot. Paulina Sosnowska

OCHOCKA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 61
UCZESTNIKIEM WOJEWÓDZKIEGO ZLOTU MŁODZIEŻY W ŻYTKOWICACH


ze strony www.mfo.pttk.pl/

20 września 2018 roku przedstawiciele szkół aktywnych turystycznie z województwa mazowieckiego wzięli udział w zlocie zorganizowanym w Żytkowicach przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Miejsce zlotu zostało wybrane nieprzypadkowo, a w ramach realizacji hasła programowego PTTK na rok 2018 „Na szlakach niepodległości”. Miło nam poinformować, że Dzielnicę Warszawa Ochota reprezentowała ściśle współpracująca z Oddziałem PTTK Ochota Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 61.

Zlot rozpoczęło uroczyste spotkanie przy Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach, upamiętniającym tych, którzy w tym miejscu oddali życie za wolność. To tu w dniach 22-24 października 1914 roku rozegrała się bitwa pod Anielinem i Laskami, w ramach walk o Twierdzę Iwanogród (Dęblin).


ze strony http://pionki24.pl/nowosci,aktualnosci,4,1,_duzo_zdjec_na_szlakach_niepodle,10032.html

Następnie uczestnicy wyruszyli na 8-kilometrową trasę do Królewskich Źródeł. Podziwiano piękno Puszczy Kozienickiej i odwiedzono inne miejsce pochówku poległych podczas operacji dęblińskiej.

Rozległa polana z wiatami doskonale nadawała się na odpoczynek z poczęstunkiem. Tu także odbyło się ognisko i różne konkursy.

Fot. Wiesława Godlewska

WIELKA OCHOCKA PARADA NIEPODLEGŁOŚCI

W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku - w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - ulicami warszawskiej Dzielnicy Ochota przeszła Wielka Ochocka Parada Niepodległości. Reprezentowane były wszystkie placówki oświatowe. Miło nam, że wśród transparentów trzymanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 61 znalazł się taki, który informował, że placówka „chodzi z nami”, czyli Oddziałem PTTK Ochota. Niesiono również flagę PTTK – dziękujemy za to wyróżnienie.

Fot. Magdalena Orłowska


Archiwalne: